VR I IMMERSJA, A PROGRAM DO WIZUALIZACJI 3D

Wirtualna rzeczywistość i możliwości z nią związane stały się niemalże nieograniczone. Rewolucja technologiczna, która zbiegła się z rozwojem przemysłu 4.0 stwarza także niemalże nieograniczone możliwości zakupu dopasowanego do naszych potrzeb oprogramowania. Przed podjęciem decyzji odnośnie nabycia konkretnego oprogramowania warto zrobić gruntowne rozeznanie, aby mieć pewność co do tego, że nasz wybór będzie w pełni satysfakcjonujący. Na rynku dostępne są rozmaite programy do wizualizacji 3D, a poza nimi także programy do renderingu 3D, do tego wszystkiego trzeba jeszcze dobrać odpowiedni silnik, który w dużej mierze stanowi o powodzeniu projektów.

Silnik do renderowania – kryteria wyboru?

Rendering 3D to integralna część procesu tworzenia projektów przestrzennych. Dostępnych jest bardzo wiele silników, które są kompatybilne ze standardowymi programami do projektowania. Szybkie i sprawne silniki do renderowania pozwalają na doprowadzenie projektów do końca w planowanym terminie, a także pozwalają uniknąć frustracji, która może narodzić się przy różnego rodzaju opóźnieniach w trakcie procesu renderowania. Praca każdego programu do renderingu uzależniona jest od wydajności i prędkości silnika.

Lumion to jeden z programów do renderingu, kompatybilny z oprogramowaniem Archicad i Eyecad, które zyskują coraz większą popularnością i są częstym wyborem dla wszystkich tych, którzy chcą tworzyć projekty z pasją, a przy tym zachować odpowiednią dynamikę pracy. Lumion wizualizacje to szansa na bezproblemowy rendering 3D, który pozwala ukazać piękno architektury i planowanej przestrzeni. Lumion filmy, lumion vr – to tylko przykładowe, hasłowe spektrum działań, jakie oferuje ten program. Lumion cena – to zagadnienie często pojawia się w rozważaniach każdego, kto rozważa zakup oprogramowania. Z pewnością jest to rozwiązanie, w które warto zainwestować swoje pieniądze – przenosi realizacje na wyższy poziom.

Przenoszenie swoich projektów na poziom wirtualnej rzeczywistości i tym samym udostępnianie użytkownikom możliwości zanurzenia się w wykreowany przez nas świat projektowy – to największa zaleta jaka płynie z możliwości tworzenia projektów 3D, a następnie przenoszenia ich na grunt VR.