Jakie oświetlenie jest najlepsze do robienia makijażu?

Najlepsze oświetlenie do wykonywani makijażu to kwestia bardzo indywidualna, ale większość ekspertów zgodzi się, że jest kilka głównych zasad, które odnoszą się do każdego. Po pierwsze, naturalne światło – to zdecydowanie najlepsza opcja. Jeśli możesz znaleźć sposób na pracę przy oknach, które nie są zasłonięte, uzyskasz najlepszy efekt. Nawet jeśli nie masz okna w swojej łazience, możesz wykorzystać naturalne światło z sąsiedniego pomieszczenia.

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest to, czy masz w swojej łazience podświetlane lustro, czy też nie. Nakładanie makijażu nie widząc dokładnie twarzy, może być bardzo ryzykowne. Jeśli nie masz takiego lustra, możesz rozważyć zakup małej lampki –  spróbuj umieścić ją po przeciwnej stronie pokoju niż miejsce, w którym nakładasz makijaż, tak abyś mogła widzieć siebie wystarczająco dobrze, a także uniknąć oślepiania przez światło.

Istnieją również pewne narzędzia, które mogą okazać się przydatne – takie jak oświetlenie regulowane i podświetlane lustra (choć te powinny być używane z ostrożnością, jeśli podłączają się do gniazdka). 

Więcej przeczytasz na: domup.pl