Jak dbać o skórzane buty?

Dbanie o skórzane buty jest nieco inne niż dbanie o inne rodzaje butów. Musisz wiedzieć, jak czyścić, polerować i konserwować swoje skórzane buty, aby utrzymać je w dobrym stanie. Skóra wymaga specjalnej pielęgnacji, ponieważ jest to skóra zwierzęca i jako taka będzie wysychać, jeśli nie podejmiesz odpowiednich środków, aby ją chronić.

Gdy masz już swoją parę skórzanych butów, pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest potraktowanie ich balsamem lub kremem wykonanym specjalnie dla skóry. Ten produkt pomoże skórze oprzeć się wodzie i zachować jej elastyczność i giętkość. Istnieje wiele produktów na rynku, które są nazywane “odżywkami do skóry”, ale większość z nich to tak naprawdę środki nawilżające, które nie robią wiele więcej niż pozostawienie buta z błyszczącą powłoką, która w końcu się zetrze, pozostawiając but tak samo suchy jak wcześniej.

Jak czyścić skórzane buty? 

Czyszczenie butów skórzanych jest ważne z dwóch powodów: po pierwsze, pomaga usunąć brud i zanieczyszczenia powstałe w wyniku codziennego użytkowania; po drugie, pomaga uniknąć zniszczenia butów przez zaniechanie czyszczenia. Nie powinieneś nigdy odkładać swoich skórzanych butów bez ich dokładnego wyczyszczenia – nawet jeśli nosiłeś je tylko kilka razy.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź diysy.pl