Jakie płytki wybrać do małej łazienki?

Łazienka to jedno z najmniejszych i najbardziej intymnych pomieszczeń w domu, dlatego jej urządzanie może wydawać się wyzwaniem. Trudno jest osiągnąć równowagę między użytecznością a pięknem. Płytki łazienkowe są zwykle wybierane z niewielkim uwzględnieniem piękna lub stylu, ponieważ przede wszystkim liczy się funkcjonalność. Mimo to warto poświęcić trochę czasu, aby znaleźć odpowiedni model, ponieważ może to naprawdę odmienić wnętrze. 

Po pierwsze, musisz rozważyć, jaki rozmiar jest najlepszy dla twojej podłogi. Małe łazienki mogą wydawać się ciasne, jeśli jest zbyt wiele płytek na podłogach i ścianach, więc w takiej sytuacji możesz wybrać mniejsze płytki, które pozostawiają więcej otwartej przestrzeni na ścianach. Pomoże to również, jeśli chcesz dodać dekoracyjne akcenty na ścianach, ale masz tylko niewielką ilość miejsca na sztukę lub półki. Alternatywnie, większe płytki mogą być lepsze, jeśli chcesz uzyskać prosty wygląd.

Następnie pomyśl o tym, jak dobrze chcesz, aby pasowały do siebie (lub nie) płytki na ścianie i podłodze. Wiele osób wybiera gładsze płytki, gdy chcą, aby ich łazienka była bardziej kojąca i relaksująca, ale teksturowane modele mogą dodać trochę wizualnego zainteresowania. 

Więcej na ten temat przeczytasz na: budowaidom.pl