Jak utrzymać porządek w mieszkaniu?

Utrzymanie porządku w domu nie musi być kłopotliwe! Uwielbiamy czytać i dzielić się wskazówkami, jak sprawić, by zwykły obowiązek, jakim jest sprzątanie domu, był przyjemniejszy. Oto kilka z naszych ulubionych:

  1. Wyznacz jedną szufladę lub półkę dla każdego członka rodziny. Kiedy przyjdzie czas na pranie pościeli, możesz wziąć ich ubrania bez konieczności przekopywania się przez wszystko inne w szafie.
  2. Trzymaj kosz na rzeczy, które muszą być zwrócone lub oddane przy drzwiach  i dodawaj je w miarę upływu czasu. Następnie, gdy nadejdzie czas, aby zając się sprawunkami, nie będziesz musiał się martwić o zapomnienie czegoś ważnego.
  3. Użyj systemu etykietowania, który ma sens dla Ciebie i członków Twojej rodziny – zamiast układać całą żywność w porządku alfabetycznym według nazwy, pogrupuj ją według typu (płatki razem, mięso razem, itp.), abyś wiedział dokładnie, co gdzie jest, kiedy będziesz tego potrzebował. Może to być szczególnie przydatne, jeśli Twoje szafki są pełne podobnych produktów.

Więcej na ten temat przeczytasz na: liveasily.pl.