Jak lepiej organizować czas?

Jestem pewien, że słyszałeś przynajmniej jedną osobę mówiącą “czas to pieniądz” lub coś podobnego. To prawda; czas jest cenny i często jest to najcenniejszy towar, jaki posiadamy. Jak więc zdobyć go więcej?

Jest kilka sposobów na podejście do tego problemu i omówię je tutaj, ale najważniejszą rzeczą, jaką mogę Ci powiedzieć, jest to, że błędem jest próba zajęcia się wszystkim naraz. Wybierz jedną lub dwie rzeczy, na których skupisz się w każdym miesiącu i upewnij się, że są naprawdę trwałe. Poniższe wskazówki są jedynie punktem wyjścia – wykorzystaj je tak, jak uważasz. 

Na początek spróbuj zaplanować swój czas, zamiast po prostu pozwolić mu przeminąć. Kiedy Twój kalendarz zaczyna być napięty, które czynności pozwalasz sobie porzucić na rzecz pilnych? Może to być kuszące, aby zawsze pozwolić, aby Twoja praca ucierpiała ze względu na wyniki szkolne Twoich dzieci lub kalendarz towarzyski Twojego partnera. Jeśli jednak jakieś zadanie jest na tyle ważne, że musisz je zaplanować z wyprzedzeniem (niezależnie od tego, czy jest to spotkanie biznesowe, czy sesja korepetycji po szkole), traktuj je jak każde inne spotkanie, które wymaga punktualności i ustalenia priorytetów. To samo dotyczy czasu wolnego – jeśli naprawdę chcesz mieć czas na przeczytanie powieści dla przyjemności, to wygospodaruj czas.

Więcej przeczytasz na: tiptors.pl