Jak przechowywać letnie ubrania?

Kiedy skończysz nosić ubrania na dany sezon, możesz je przechowywać na kilka sposobów. Najczęstszą metodą jest przechowywanie ich w szafie, ułożonych na półkach lub w szufladach. Jednak jest kilka innych metod przechowywania, które możesz rozważyć, jeśli twoja szafa nie jest wystarczająco duża lub jeśli masz dużo ubrań, które muszą być schowane.

Organizacja szafy- pomysły 

Ubrania są jednymi z najbardziej delikatnych przedmiotów, które posiadamy, a utrzymanie odpowiednich warunków podczas ich przechowywania może dobrze wpłynąć na niwelowanie zagnieceń i utrzymywanie ich w dobrym stanie przez dłuższy czas. Dużym czynnikiem, jeśli chodzi o przechowywanie ubrań, jest wilgotność. Tkaniny mają tendencję do przyciągania wilgoci, a kiedy materiał jest wystawiony na działanie powietrza i ciepła, spowoduje, że tkanina będzie się łatwo marszczyć. Utrzymywanie wszystkich letnich ubrań w jednym miejscu, zwłaszcza podczas wilgotnych miesięcy, nie tylko sprawi, że wszystkie ubrania będą się marszczyć, ale także sprawi, że będą strasznie śmierdzieć.

Lepszym pomysłem byłoby użycie różnych pojemników dla różnych typów ubrań lub przynajmniej podzielenie wszystkich ubrań według sezonów. Na przykład, przechowuj swoje swetry w szczelnych pojemnikach z pakietami osuszającymi, podczas gdy możesz użyć plastikowych pojemników z szczelnymi pokrywami dla t-shirtów i innych delikatnych ubrań. 

Więcej przeczytasz na: fashionloop.pl