Jak rozpoznać porowatość włosów?

Wybór odpowiedniej odżywki do włosów jest łatwy, jeśli znasz porowatość swoich włosów. Porowatość to zdolność włosów do wchłaniania wilgoci. Porowatość, w zależności od szerokości poszczególnych pasm i ich ułożenia, pozwala określić, jak dobrze dany produkt sprawdzi się na Twoim rodzaju włosów. Istnieją cztery rodzaje porowatości włosów: wysoka, średnia, niska i zamknięta.

Wysoka porowatość oznacza, że na zewnętrznej stronie pasma włosów znajduje się wiele warstw otoczki. Warstwy te utrudniają wnikanie wilgoci w pasma i mogą powodować puszenie się i plątanie włosów.

Niska porowatość oznacza, że warstwy otoczki są cienkie, co pozwala na łatwe wnikanie wilgoci, ale utrudnia penetrację produktów do stylizacji. Włosy o niskiej porowatości mogą stać się suche i łamliwe, a ze względu na ograniczoną elastyczność mogą się łatwiej łamać niż inne rodzaje włosów.

Średnia porowatość oznacza, że warstw otoczki jest mniej niż w przypadku włosów wysoko lub niskoporowatych, ale więcej niż w przypadku włosów o porowatości zamkniętej. Ponieważ średnia porowatość charakteryzuje się równomiernym poziomem absorpcji wilgoci, uważa się, że są to włosy normalne lub zdrowe, które można łatwo stylizować w zależności od preferencji.

Porowatość zamknięta oznacza, że na zewnętrznej stronie pasm znajduje się bardzo mało warstw naskórka i często trudno jest je ułożyć.

Więcej dowiesz się na: sportygirl.pl