Jak dobrać płaszcz zimowy do sylwetki?

Płaszcz wełniany to najlepszy wybór dla wszystkich kobiet o drobnej sylwetce. Tkanina płaszcza wełnianego jest bardzo miękka, ciepła i elastyczna. Doskonale dopasowuje się do ciała i sprawia, że wygląda się szczupło. Co więcej, można go łatwo wyprać w domu. Jeśli masz szczupłą sylwetkę, nie wybieraj długiego płaszcza z wełny, ponieważ takie okrycie doda twojej sylwetce objętości.

Dopasowany płaszcz – dla  kogo? 

Dopasowany płaszcz to jeden z najpopularniejszych fasonów zimowych ubrań dla kobiet. Bardzo dobrze dopasowuje się do ciała i wygląda stylowo. Płaszcz jest wykonany z cienkiej tkaniny, która nie przepuszcza zimnego powietrza, ale pozwala ciału swobodnie oddychać. 

Taki płaszcz można nosić zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje, w zależności od tego, co nosisz pod nim. Dopasowany płaszcz powinien mieć odpowiednią długość (ale nie za długą). Możesz postawić zarówno na jasny kolor, taki jak pudrowy róż czy beż, jak i zdecydować się na klasyczną czerń lub granat.

Jeśli masz typową figurę klepsydry, wybierz dopasowany płaszcz oversize, który ma dodatkowy pasek pięknie podkreślający talię. Wybierz płaszcz z paskiem, który ma ten sam kolor co zewnętrzna część płaszcza. 

Więcej przeczytasz na: polishly.pl.