Co zrobić, żeby tusz do rzęs się nie rozmazywał?

Choć rozmazywanie się podczas wykonywania makijażu oczu może być nieestetyczne, jest to również dość powszechne zjawisko. Jedną z najczęstszych przyczyn powstawania smug jest sama formuła tuszu do rzęs. Niektóre formuły są znacznie bardziej podatne na rozmazywanie niż inne. Na przykład, tłusty tusz do rzęs jest o wiele bardziej podatny na przenoszenie z rzęs na powieki niż suchy tusz.

Makijaż, który trafia na powieki może być trudny do usunięcia, ale jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby temu zapobiec. Po pierwsze, upewnij się, że prawidłowo nakładasz tusz do rzęs. Oznacza to, że używasz szczoteczki do tuszu do rzęs, która jest tak czysta i wolna od oleju, jak to tylko możliwe, ponieważ nie chcesz, aby jakikolwiek produkt dotykał skóry w pobliżu oczu (bakterie w oleju mogą powodować infekcje). Jeśli używasz grzebienia do rozdzielania rzęs lub nakładania na nie produktu, po każdym użyciu wytrzyj grzebień na czystej chusteczce. Pomoże to zapobiec gromadzeniu się na nim bakterii.

Po nałożeniu tuszu do rzęs, odczekaj 30 sekund zanim otworzysz oczy lub zaczniesz mrugać. Jeśli od razu otworzysz oczy lub zaczniesz mrugać, nawet jeśli na początku nic nie dotknie powiek, część produktu może się jeszcze przenieść na wierzch powieki, zanim wszystko wyschnie.

Więcej przeczytasz na: makeupio.pl