Jak czyścić białe buty?

Białe buty są najbardziej uniwersalne, ale szybko się brudzą. Oto, jak wyczyścić białe buty, gdy wyglądają trochę nieciekawie.

Pierwszym krokiem jest usunięcie nadmiaru brudu i zanieczyszczeń za pomocą wilgotnej szmatki – zrezygnuj z roztworu czyszczącego, ponieważ może on pozostawić osad, który przyciągnie więcej brudu. Po usunięciu jak największej ilości brudu, czas wypróbować jedną z dwóch metod czyszczenia:

Jeśli Twoje buty są wykonane ze skóry (lub innego materiału, który można potraktować środkiem do czyszczenia skóry), potraktuj je kremem lub pastą do skóry, aby przywrócić im oryginalny kolor i połysk, a następnie wytrzyj resztki produktu czystą szmatką. 

Natomiast jeśli Twoje buty są wykonane z materiałów syntetycznych, takich jak bawełna lub plastik, użyj środka do czyszczenia tapicerki lub środka do usuwania plam i zapachów z dywanów. Możesz również rozważyć wypolerowanie ich za pomocą pilnika do paznokci o drobnej ziarnistości lub deski do szorowania, aby pozbyć się otarć i zadrapań. Po wypolerowaniu butów, pozostaw je na noc, aby środek czyszczący miał czas zadziałać, a następnie użyj kolejnej czystej szmatki, aby wytrzeć resztki pozostałości przed ponownym założeniem butów.

Więcej dowiesz się na: vibeglow.pl