Jak często podlewać rośliny zimą?

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym właścicielem roślin domowych, czy doświadczonym ekspertem w dziedzinie podlewania, zawsze warto okresowo sprawdzać stan swojej zieleni w miesiącach zimowych. Z powodu braku ekspozycji na naturalne światło, a także zmniejszonego poboru wody i spowolnionego wzrostu w zimie, rośliny domowe mają tendencję do przechodzenia przez suche okresy, które łatwo przeoczyć.

Częstotliwość, z jaką należy podlewać rośliny, zależy od rodzaju gleby, w której są posadzone, ile światła otrzymują i czy są w pojemniku lub w ziemi. Na przykład, rośliny uprawiane w mchu torfowym z odpowiednim drenażem będą potrzebowały podlewania częściej niż rośliny w glinianych doniczkach, które dłużej utrzymują wodę. Dodatkowo, rośliny trzymane w pomieszczeniach z dużą ilością światła naturalnego i ograniczoną ilością światła sztucznego potrzebują rzadszego podlewania niż rośliny trzymane w słabo oświetlonych pomieszczeniach lub na zewnątrz, gdzie palące promienie słoneczne mogą je bezlitośnie wysuszać.

Zimą wiele osób decyduje się na przeniesienie swoich roślin wewnętrznych do środka, aby móc cieszyć się nimi przez cały rok. Chociaż może się wydawać, że przechodzą one przez trudny okres, gdy przeniesiesz je z letniego ogrodu do domu – mogą zrzucić kilka liści i zmagać się z dostosowaniem – taka zmiana środowiska jest konieczna. 

Więcej przeczytasz na: sielankowelove.pl