Jak dobrać wielkość dywanu?

Dywany są integralną częścią wystroju wnętrza Twojego domu, ale skąd wiesz, jaki rozmiar dywanu wybrać? Kuszące jest, aby po prostu kupić duży dywan lub wykładzinę podłogową, która obejmie cały pokój. Niestety zakup dywanu zbyt dużego dla pokoju może okazać się problematyczny.

Pierwszym krokiem do wyboru odpowiedniego rozmiaru dywanu jest wiedza o tym, jak duży jest pokój. Ogólnie rzecz biorąc, im większy pokój, tym większy dywan. W dalszej kolejności zastanów się, jakiego rodzaju jest to pomieszczenie: jeśli jest to otwarta przestrzeń, będziesz potrzebował więcej miejsca niż w sypialni lub biurze. Jeśli w pokoju jest dużo mebli, będziesz chciał zostawić trochę miejsca wokół krzeseł i kanap, aby ludzie mogli wygodnie siedzieć; mały stolik kawowy potrzebuje mniej miejsca niż większy. 

Możesz również rozważyć, jaki styl ma dominować – tradycyjny salon z drewnianymi podłogami i dużą ilością mebli tapicerowanych może wyglądać lepiej z mniejszym dywanem niż taki, który zajmuje większość powierzchni podłogi.

Więcej przeczytasz na: dreamyhouse.pl