PROJEKTOWANIE BIM – TREND CZY STAŁE ULEPSZENIE

Komunikacja, a raczej przywrócenie jej właściwej rangi. Obok poprawy przepływu informacji to jedna z największych zalet, jakie płyną z przeniesienia technologii BIM na grunt architektury. To właśnie praktyczne wykorzystywanie tego podejścia w komunikacji pomiędzy uczestnikami projektu sprawia, że ma ona realny wpływ na wszelkiego rodzaju usprawnienia i udogodnienia związane z projektami.

Specjaliści w procesach technicznych bardzo często mają problem z jasnym wyrażaniem własnych myśli i przekazywaniem tego, co naprawdę mieści się w ramach ich wizji klientowi czy inwestorowi. Program wyposażony w funkcje związane z technologią BIM pozwala w sposób prosty, konkretny i obrazowy przedstawić wszystko to, co mieści się w zakresie zamiarów zespołu projektowego odnośnie dalszych losów budynku. Możliwość przechowywania wszystkich dokumentów związanych z projektem w jednym miejscy znacznie ułatwia pracę, a także pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, których to znaczne nakłady przeznaczane były na omawiania rozległych akt.

BIM https://www.archline-polska.pl/architektura-bim/ jest dla architekta bez wątpienia szansą, którą ten musi wykorzystać chociażby po to, aby móc się ciągle rozwijać i odpowiadać na potrzeby stale zmieniającego się rynku. Wchodzenie w dialog i inwestorem czy klientem stało się znacznie prostsze od kiedy można prowadzić go na namacalnej wizualizacji 3D, która w sposób niezwykle precyzyjny odzwierciedla faktyczny stan przyszłego budynku.

Automatyczne wymiarowanie, fotorealistyczne rendery, czy wreszcie intuicyjny pasek narzędzi to podstawowe kwestie, jakimi powinien charakteryzować się dobrze dobrany do potrzeb program, za pomocą którego architekt będzie mógł tworzyć projekty dla nawet najbardziej wymagających klientów, o wysokim poziomie zaawansowania.

Wspomniana już wyżej intuicyjność oprogramowania w połączeniu z jego uniwersalnością daje architektowi narzędzie, które w znacznym stopniu ułatwi jego codzienną pracę, sprawi także, że jego wizerunku ekspercki znacznie zyska na znaczeniu.