PROGRAMY DO PROJEKTOWANIA WNĘTRZ 3D

Na rynku dostępnych jest coraz więcej programów dedykowanych projektantom i architektom, które wyposażone są w zaawansowane narzędzia do tworzenia profesjonalnych wizualizacji wnętrz w 3D. Przy obecnym rozwoju technologicznym klienci są przyzwyczajeni do rozwiązań wysokiej jakości i zwracają uwagę na to, aby wykonawca przedstawił projekt w atrakcyjnej wizualnie formie.

Producenci oprogramowania do projektowania wnętrz wychodzą naprzeciw potrzebom użytkowników i wyposażają oferowane programy w zaawansowane funkcje do tworzenia wizualizacji. Program do wizualizacji wnętrz może być kompatybilny z technologią BIM, która zrewolucjonizowała branżę architektoniczną i budownictwa w Polsce. Rozwiązanie to początkowo wykorzystywane było przy pracach nad budową budynków i obiektów budowlanych. Naturalną konsekwencją tego podejścia była adaptacja rozwiązania BIM na grunt architektury, która jest nierozerwalnie związana z budownictwem.

Stopniowo, producenci oprogramowania dla projektantów wnętrz zaczęli dostrzegać szansę na wykorzystanie BIM także przy pracach nad projektami, które dedykowane są jedynie projektowaniu i aranżacji wnętrz. Program BIM dla architektury to możliwość pracy nad projektem ekspertów ze wszystkich dziedzin w jednym czasie, z możliwością wprowadzania zmian w realizacji w czasie rzeczywistym. Dzięki temu projektanci wnętrz mogą pracować z większą świadomością osadzenia swojej profesji wśród większej całości.

Programy do projektowania wnętrz 3D to podstawowe narzędzia pracy w rękach projektantów. W ostatnim czasie znacznie zyskuje na znaczenie program Archline, którego producenci stworzyli kompleksowe rozwiązanie dostosowane do potrzeb przedstawicieli zarówno branży architektonicznej jak projektantów. Oprogramowanie można nabyć w jednej z dwóch wersji: jedna z nich dedykowana jest osobom, które chcą wdrażać technologię BIM na grunt codziennej pracy, a druga powstała z myślą o osobach skupiających się jedynie na wnętrzach.

Archline sprawdzi się doskonale jako program wizualizacji wnętrz, za którego pomocą wykonawca będzie miał szansę pokazać całe spektrum potencjału projektu klientom i kontrahentom. Dzięki temu czas rozmów i negocjacji może zostać zredukowany, a obrazowe przedstawienie potencjalnych opcji na zagospodarowanie wnętrza będzie pomocne w podjęciu decyzji zakupowej. Pamiętajmy, że klienci często sami nie są do końca zdecydowani co do swojej wizji i potrzebują wizualizacji wstępnej propozycji.