Jakie cechy powinien mieć dobry psycholog?

Dobry psycholog Warszawa Wola to na pewno taki, który przestrzega zasad zawodowej etyki. Spotkania z nami zawsze powinien rozpoczynać od zebrania wywiadu. Wszystko po to, aby móc postawić trafną diagnozę oraz wyjaśnić wszelkiego rodzaju wątpliwości. Później, jeśli pojawia się taka potrzeba dobierze nam odpowiednią formę psychologicznej pomocy. Dobry psycholog Warszawa Wola zna także granice swoich kompetencji. Jeżeli nie ma kwalifikacji do prowadzenia psychoterapii czy też pracy z osobami o konkretnym problemie, to powinien nas o tym poinformować, a do tego przekierować do innego specjalisty. Powinien również zadbać o zachowanie zawodowej tajemnicy. Zgodnie z obowiązującym planem nie ma prawa udzielać informacji dotyczących tematów poruszanych na naszych spotkaniach, wyłącznie z informacją o korzystaniu z psychologicznej pomocy.

Innym, bardzo pożądanym zachowaniem ze strony specjalisty jest ustalenie naszych celów. Chodzi o to wszystko, nad czym będziemy pracować. Aby było jasne ile będziemy mniej więcej potrzebować czasu do realizacji naszych celów. Kolejnym obowiązkiem specjalisty jest oczywiście dbanie o zawodowy rozwój. Mowa tutaj o czytaniu fachowej literatury, studiach podyplomowych czy też dodatkowych szkoleniach. Wszystko po to, aby na bieżąco móc dostosowywać swoje metody psychologicznej pomocy do standardów najnowszych. Osoba, która nas wspiera powinna także profesjonalnie się konsultować z innego rodzaju specjalistami.

Na pewno dobrych psychologów na rynku nie brakuje. Mamy z czego wybierać. Dzięki temu możemy być pewni, że jesteśmy pod dobrą opieką.