Dobry pokarm dla kanarka – czyli jaki?

W diecie ptasiej nie może na pewno zabraknąć ziaren oraz nasion, dostarczają one dla zdrowia ptaków niezbędne minerały oraz witaminy. W sklepach zoologicznych znajdziemy przeróżne mieszanki, specjalnie przeznaczone specjalnie dla kanarków. Pokarm dla kanarka to podstawa jego zdrowia, dlatego proponuje się pokarmy o możliwie najwyższej jakości.

Jaki pokarm dla kanarka będzie potrzebny? W przypadku przeróżnych paszowych mieszanek, oczywiście potrzebne są ziarna. Nasz kanarek będzie na początku wybierał jedynie nasiona swoje ulubione, a więc te, które są znacznie bardziej oleiste. Za inne się weźmie dopiero wtedy, gdy stanie się po raz kolejny głodny. Musimy pamiętać, aby pokarm dla kanarka był również bardzo bogaty w zioła, które mu dostarczą odpowiednie witaminy. Nie możemy także zapomnieć o kiełkach, które są świetnym źródłem energii. Dobra karma dla kanarka zawierać powinna w składzie: proso, mak, słonecznik, len, kanar, nasiona oraz rzepik jary, który pobudza do śpiewania ptaki. Warto im podawać także nasionach dzikich roślin. Musimy pamiętać o tym, że karma dla naszego kanarka powinna uzupełniana być raz na dzień. Odpowiednią porcją dla jednego ptaka jest taka ilość, która mieści się na jednej łyżeczce od herbatki.

Kanarki są jedne z trzymanych chętniej w domu ptaków. Umilają one nam czas śpiewem i są naprawdę przepiękne. Musimy im jednak zapewnić możliwie najlepszy jakościowo pokarm. W pokarmie powinny się mieścić składniki, które są bezpieczne dla kanarków. Na pewno w sklepie zoologicznym pracownicy odpowiedzą nam na wszelkie nurtujące nas pytania.