Pompa do brudnej wody

Pompy zanurzeniowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie jest konieczność wyeliminowania wody czy to z zalanej piwnicy czy oczka wodnego lub przetłoczenie ścieków. Chociaż narzędzia tego rodzaju są zasilane napędami elektrycznymi, ich forma i wykonanie zapewniają pełne zabezpieczenie podczas pracy. Pompy zanurzeniowe działają bardzo cicho, mają małe gabaryty, natomiast dzięki automatyzacji – mogą się mechanicznie uruchamiać czy wyłączać we współzależności potrzeb. Jaka pompa do brudnej wody sprawdzi się odpowiednio?

Pompa do brudnej wody

Pompy do brudnej wody nie są podatne na rozdzielone zabrudzenia. Mogą służyć do odsysania wody oraz odpady z zalanych piwnic i pozostałych wnętrz. Narzędzia tego rodzaju dopasowane są do radzenia sobie z częściami stałymi o uziarnieniu od 5 do 50 mm. W pompach do wody brudnej wytwórca dokładnie charakteryzuje optymalną wielkość zabrudzeń. Specyficznym typem są pompy do szamba, zaopatrzone w rozdrabniacz, jaki przeciwdziała zapychaniu się narzędzia. Jeżeli pompa ma służyć do odsysania wody mającej piasek, odpowiednio dobrać taką z wirnikiem ze stali kwasoodpornej aniżeli tańsze narzędzia zaopatrzone w rotor z tworzywa syntetycznego.

Automatyzacja pracy pompy

Pompa zanurzeniowa do nawadniania jest zazwyczaj włączana na dosyć krótki czas, natomiast następnie jest wyłączana. W momencie pracy woda poprzez nią podawana jest stosowana na bieżąco, zatem wielokrotnie w zupełności starcza sterowanie manualne, natomiast przy pompach zanurzeniowych do studni, jakie mają zaopatrywać w wodę instalację domową, należałoby przemyśleć opcje automatycznego zarządzania. Można w pewnym ułatwieniu przyjąć, iż każdy hydrofor jest po trosze pompą, jednak na odwrót już nie.