Olej CBG – wszystko, co musisz wiedzieć

Kannabigerol (CBG) to nieodurzający kannabinoid występujący w konopiach indyjskich. W przeciwieństwie do THC, CBG nie wywołuje efektów psychoaktywnych. Oferuje jednak szereg potencjalnych korzyści terapeutycznych, w tym łagodzenie bólu, stanów zapalnych i lęku.

CBG działa poprzez interakcję z układem endokannabinoidowym organizmu (ECS). System ten reguluje różne funkcje fizjologiczne, w tym apetyt, nastrój i odczuwanie bólu. Wiążąc się z receptorami CB1 i CB2, CBG pomaga modulować te funkcje.

Uważa się, że CBG jest korzystne w wielu schorzeniach. Niektóre z najbardziej obiecujących badań wskazują, że może pomóc w leczeniu nieswoistego zapalenia jelit, jaskry i choroby Huntingtona.

Obecnie brakuje badań klinicznych na dużą skalę oceniających skuteczność CBG. Jednak istniejące badania są obiecujące i sugerują, że dalsze badania są uzasadnione.

Olejki CBG są jednym z najnowszych produktów dostępnych na rynku konopnym. Olejki te są wytwarzane z koncentratów kannabinoidowych, które zawierają wysoki poziom CBG. https://www.konopiecbd.com.pl/kategoria/olejki-cbg

Oferują one wszystkie korzyści terapeutyczne CBG i mogą być stosowane do bezpośredniego dostarczania tego kannabinoidu do organizmu. Olejki CBG są szeroko dostępne w Internecie i można je kupić w wielu sklepach ze zdrową żywnością i aptekach.