Odżywki białkowe

Białko jest podstawowym budulcem ludzkiego organizmu. Stanowi około 50% naszej masy mięśniowej. Bez wystarczającej ilości białka, nasze ciała nie byłyby w stanie naprawić się lub wyhodować nowych komórek.

Suplementy białkowe są wykonane z mleka i jaj, które są zarówno doskonałym źródłem białka. Ich działanie polega na dostarczaniu organizmowi skoncentrowanej dawki białka, dzięki czemu można je wykorzystać od razu, gdy jest najbardziej potrzebne.

Suplementy białkowe są świetnym sposobem na uzyskanie białka, którego potrzebujesz, aby osiągnąć swoje cele fitness.

Są one szczególnie pomocne, jeśli masz problemy ze spożywaniem wystarczającej ilości białka z samej żywności.

Białko jest niezbędnym makroskładnikiem, który pomaga budować mięśnie, naprawiać tkanki i utrzymywać system odpornościowy organizmu.

Aminokwasy – cegiełki białka – są niezbędne do wzrostu i naprawy tkanek w organizmie. Pomagają również w produkcji enzymów, hormonów i innych substancji chemicznych potrzebnych do trawienia i metabolizmu.

Twój organizm nie przechowuje aminokwasów, lecz wykorzystuje je w miarę potrzeb. Oznacza to, że musisz spożywać wystarczającą ilość białka każdego dnia poprzez żywność lub suplementy, aby zapewnić organizmowi to, czego potrzebuje, aby funkcjonować jak najlepiej! https://dlugidystans.pl/Odzywki-bialkowe-c28