Kurs na patent żeglarski mazury

Żeglowanie po wodzie daje niemałą satysfakcję. Chyba nie ma lepszej rozrywki od poprowadzenia jachtu po otwartych wodach, gdzie można podziwiać naturę w swojej najlepszej postaci. Zanim jednak będzie można pomyśleć o tym, aby w sposób samodzielny poprowadzić jacht, należy ukończyć kurs na patent żeglarski Mazury. Tego rodzaju szkolenia oferowane są nie tylko dla najmłodszych, ale również dla tych nieco starszych osób. W szkoleniu mogą wziąć udział dosłownie wszystkie osoby (oprócz najmłodszych obywateli), które dobrze czują się na wodzie i nie mają oporów przed wykonaniem swoich obowiązków na wodzie.

Co obejmuje kurs na patent żeglarski MazuryZajęcia podzielone są na część teoretyczną oraz na część praktyczną. Teoria omawiana jest najczęściej w sali szkoleniowej, chociaż niekiedy wykłady bezpośrednio przenoszą się na jacht. Część praktyczna to wszystko to, czego nauczyć się trzeba na jachcie. Uwaga! Warto wiedzieć już na samym początku, że praca na jachcie do najłatwiejszych nie należy. Chociaż opanowanie takich umiejętności daje człowiekowi nie małą satysfakcję.

Podczas kursu uczestnik zdobywa wiedzę odnośnie prowadzenia jachtu pod żaglami, jak również uczy się on na temat budowy jachtu, teorii żeglowania, ratownictwa, meteorologii, locji i przepisów. Brzmi trochę jak “czarna magia”, ale nie trzeba się tym przejmować, bowiem jeżeli ktoś ma odpowiednio dużo zaparcia, będzie w stanie sobie ze wszystkim poradzić. Kurs na patent żeglarski Mazury zakończony jest egzaminem. Będzie trzeba zaprezentować nie tylko zdobytą wiedzę teoretyczna, ale również wziąć udział a manewrach na jachcie.