Jakie są zalety okien plastikowych PCV?

Okna plastikowe PCV nie bez przyczyny są tak często wybierane przez Polaków. Charakterystyczne białe obramowania, które widoczne są w większości domów to efekt opłacalności i wysokiej jakości. Zyskują dzięki temu względem wersji drewnianych i metalowych. Jakie są najważniejsze zalety okien PCV i w jakiej cenie można je kupić?

Zalety okien PCV

Podstawową zaletą okien PCV jest cena względem np. wersji drewnianych. Wiele osób uważa, że wskutek tego cierpi na tym estetyka. Wszystko to jednak kwestia dodatkowych oklein, które mogą emitować drewno lub dowolny inny materiał. Okna plastikowe PCV https://effra.pl/ nie wymagają też specjalnej pielęgnacji, wystarczy co jakiś czas przetrzeć je ścierką i wodą. Nawet w przypadku białej wersji.

Wiele osób poleca też plastikowe okna ze względu na wytrzymałość. Są odporne na zmiany atmosferyczne. Wskutek tego nie skrzypią jak w przypadku okien drewnianych czy nie grozi im korozja, jak w wersji metalowej. Może swobodnie po swobodnie spływać woda czy śnieg. Polichlorek winylu odporny jest również na wysokie i niskie temperatury.

Różne warianty w niskiej cenie

Okna plastikowe PCV można kupić w różnych wersjach i kształtach. Oprócz standardowych okien można kupić przykładowo wersję tarasową, która umożliwia wyjście na dwór. Tak samo w przypadku okien balkonowych. Mogą one być otwierane tradycyjnie lub dzięki możliwości równoległego przesunięcia. Takiej możliwości nie mają najczęściej okna drewniane, znacznie przecież droższe. Koszt standardowych okien PCV nie przekracza zazwyczaj 600 złotych.