Oświetlenie podjazdu przy domu lub też okolic drzwi wejściowych jest istotne i ułatwia poruszanie się po terenie działki. Oczywiście nie musi to być stałe oświetlenie, uruchamiane wyłącznikiem w domu. Taka forma uruchamiania oświetlenia przed domem jest też nielogiczna, bowiem wchodząc lub wjeżdżając na teren działki, musimy poruszać się po ciemku. Rozwiązaniem w takiej sytuacji jest czujnik zbliżeniowy połączony z oświetleniem. Warto w taki czujnik zbliżeniowy zainwestować. Dzięki niemu oświetlenie przed domem zostanie uruchomione zawsze wtedy, gdy pojawimy się na obszarze działania czujnika.
Spis treści
Ustawienie czujnika ma znaczenie
Czujnik zbliżeniowy połączony z oświetleniem powinien być dobrej jakości. Najlepsze pozwalają ustawić czas, w jakim ma się światło świecić. Po ustawieniu, że ma być to – na przykład – 5 minut, po upływie tego czasu oświetlenie automatycznie zgaśnie, chyba, że znowu pojawimy się w rejonie działania czujnika. Ważne jest także ustawienie czujnika tak, by uruchamiał się wtedy kiedy trzeba. Przed domem warto ustawić go tak, by oświetlenie uruchamiało się gdy zbliżymy się na określoną odległość. Czujnik na podjeździe lub przed garażem powinien uruchamiać się zawsze, gdy zbliżymy się do niego samochodem ale i wtedy, gdy będziemy podchodzić tam pieszo.
Warto stawiać na jakość
Czujniki zbliżeniowe dostępne są w różnych cenach. Wiele z nich to czujniki zauważalnie tańsze. Bardzo często jednak są to produkty dużo niższej jakości. Wystarczy wpływ warunków atmosferycznych – deszczu lub śniegu – by nie działały prawidłowo. Nierzadko też po krótkim czasie użytkowania, po prostu ulegają awariom i wymagają wymiany na nowe.