Co warto sprawdzić przed wynajęciem mieszkania na studia?

Wakacje między klasą naturalną a studiami to bardzo ważny moment w życiu przyszłego studenta. Kiedy maturzysta poznał już swoje wyniki matur i dostał się na wymarzony kierunek studiów, musi zastanowić się nad tym, gdzie będzie mieszkał przez kilka najbliższych lat. Jeśli zostaje w rodzinnym mieście, nie ma problemu. Kiedy jednak czeka go wyprowadzka, musi przemyśleć kilka istotnych kwestii, by bezpiecznie wejść w nowy okres w życiu.

Szukanie mieszkania to zawsze bardzo stresujące przedsięwzięcie. Ważna jest odległość od uczelni oraz cena wynajmu. Nie można jednak zapomnieć o tym, by sprawdzić, jakie wyposażenie do domu oferuje właściciel. Jeśli okazuje się, że mieszkanie nie jest umeblowane, być może lepiej poszukać czegoś innego. Znacznie praktyczniejsze i mniej problematyczne będzie lokum już przystosowane do zamieszkania.

Jesli mieszkanie zostalo juz znalezione a umowa podpisana, warto sprawdzić, co dokładnie się w nim znajduje. Najczesciej podstawowe drobne wyposażenie do domu trzeba bedzie zapewnić sobie samemu. Należą do niego sprzęty małego AGD, takie jak suszarka, czajnik elektryczny lub gazowy czy żelazko. Konieczne będzie również zaopatrzenie się w zastawę stołową i naczynia do gotowania takie jak garnki i patelnie. Właściciel najczęściej nie udostępnia pościeli. Ja również należy zakupić wwe własnym zakresie.

Uprawnienia się co do tego, co znajduje się w wynajmowanym mieszkaniu ułatwi wejście w trudny etap studiów. Przed wprowadzeniem się warto zrobić sobie listę rzeczy, które trzeba kupić do nowego mieszkania. Wówczas uniknie się przykrych niespodzianek i będzie się pewnym, że w pierwszych tygodniach mieszkania w nowym miejscu niczego nie zabraknie.