Właściwy moment wymiany układu hamulcowego

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych elementów składających się na cały pojazd. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób. Elementy układu hamulcowego w dobrym stanie technicznym zapewnią, że zatrzymamy samochód w sytuacji awaryjnej. W tym celu należy kontrolować stan hamulców w naszym pojeździe, a jeśli jeden z podzespołów ulegnie zużyciu, należy go wymienić.

Wpływ stylu jazdy na hamulce

Wiele zależy nie tylko od stylu jazdy. Jeśli ktoś jeździ głównie po mieście, powinien mieć możliwość ich wymiany po przejechaniu do 25 tysięcy kilometrów. Jeśli poruszamy się głównie autostradami, a więc tym samym o wiele rzadziej hamujemy, możemy myśleć o tworzeniu nowych po przejechaniu dłuższego odcinka. A co z tym, że jedziemy cicho i poruszamy się głównie po trasach, jeśli zamontowaliśmy słabe klocki i tarcze hamulcowe. Takie części mogą zacząć piszczeć po przejechaniu kilku tysięcy kilometrów. Wtedy wiele osób stawia pytanie: Wymiana hamulców kiedy ?

Objawy zużycia układu hamulcowego

Jednym z podstawowych elementów tego systemu są oczywiście klocki hamulcowe. Ich zużycie jest stopniowe. Ostatecznym ograniczeniem przy podejmowaniu decyzji o wymianie jest to, czy grubość klocków hamulcowych jest mniejsza niż 1,5 mm. Nie można jednak dopuścić do takiej sytuacji, że będziemy czekać z ich wymianą. Objawami wskazującymi na zużycie klocków są np. czujnik akustyczny. W środku bloku zamontowana jest mała płytka, która po zderzeniu określonej warstwy bloku sygnalizuje o ich wyczerpaniu. https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/