Samochód do wyścigów – jaki powinien być?

Jazda samochodem wyścigowym to popularne marzenie. Wiele osób poszukuje samochodów, które nadają się do uprawiania tego typu sportu. Jednak wybór nie jest łatwy. Istnieją dwie główne kategorie:

  1. Samochód sportowy – ten typ samochodu jest zazwyczaj przeznaczony tylko dla jednej osoby. Jest to samochód, który ma mocny silnik i charakteryzuje się wysokim komfortem jazdy. Dlatego nadaje się do jazdy po krętych drogach, czyli w wyścigach o stosunkowo małej przestrzeni (np. wyścigi na torach). Najbardziej znane samochody sportowe to Ferrari, Porsche, Mercedes-Benz i Aston Martin. Bardzo popularny ten typ samochodu jest również w niektórych krajach np. w Japonii, gdzie panuje kult związany z szybkością, szczególnie jeśli chodzi o samochody sportowe.
  2. Samochód do sportów motorowych – tego typu pojazdy są większe od samochodów sportowych (zazwyczaj 2-4 osobowe). Pojazdy te mają wyżej położony środek ciężkości niż samochody sportowe i dlatego mają tendencję do łatwiejszego toczenia się od nich (np. Formuła 1). Takie pojazdy są znacznie szersze, ponieważ muszą pomieścić więcej osób i sprzętu (np. koła zapasowe). 

Więcej przeczytasz na: desporto.pl