Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Kolejny wieżowiec w Zielonej Górze

Roman Pawliński i Ryszard Gładysz chcą wybudować 9-piętrowy budynek na zielonogórskim os. Braniborskim. Mieszkańcy mówią "nie". Spór rozstrzygną radni.

Projekt zakładał, że na terenie dawnej Biedronki na osiedlu może powstać wysoki budynek, nawet do 11 kondygnacji. Do Urzędu Miasta wpłynęło aż 500 podpisów pod protestem. Mieszkańcy domagają się, aby w przygotowywanym studium znalazł się zapis o mniejszej ilości pięter oraz o handlowym przeznaczeniu obiektu. Według mieszkańców os. Braniborskiego, kolejny wieżowiec byłby dużą pomyłką. - Ten teren jest doskonałym azylem od miejskiego zgiełku. Mamy tu mnóstwo zieleni. Jest sporo elementów historycznych. Oprócz stuletniej Wieży Braniborskiej, są tu też podobno poniemieckie bunkry i piwnice, w których przed wojną winiarze przechowywali w beczkach swoje trunki. Wieżowcom mówimy nie! - protestują mieszkańcy.

Właścicielem terenu, na którym stoi budynek po dawnym dyskoncie, jest PSS Społem. Znalazł się inwestor, który chce kupić ziemię i postawić tu budynek mieszkalny. - To ma być apartamentowiec z ponad 90 lokalami. Oczywiście mieszkania nie będą dla przeciętnego Kowalskiego. Przewidujemy, że metr kwadratowy będzie kosztował 5 tys. zł - mówią Roman Pawliński i Ryszard Gładysz, którzy ze Społem podpisali już umowę przedwstępną na kupno terenu. Inwestorzy przekonują, że apartamentowiec to o wiele lepsza oferta dla Zielonej Góry niż tylko sklep osiedlowy. - Przecież w tym miejscu była Biedronka, która upadła. Z tego co wiemy, żadna inna sieć nie jest zainteresowana otwarciem sklepu. Chcemy tu ściągnąć ludzi, którzy pomogą w rozwoju Zielonej Góry - mówią inwestorzy.

Planują na parterze apartamentowca budowę 25-metrowego basenu z czterema torami oraz centrum spa. Pracę miałoby znaleźć ok. 15 osób. Znalazłoby się też miejsce - przewidują - na sklep spożywczy, gabinety lekarskie i punkty usługowe. - Mieszkańcy nie muszą się martwić o parkingi, bo projekt przewiduje 200 miejsc pod ziemią - dodają. Budynek ma mieć zróżnicowaną wysokość, więc nie we wszystkich klatkach schodowych będzie dziewięć pięter. - Niższego nie będzie nam się opłacało budować. Stopniowanie wysokości jest w tym przypadku dobrym kompromisem - przekonują Pawliński i Gładysz.

Profesor Janusz Gil, szef Instytutu Astronomii Uniwersytetu Zielonogórskiego mieszczącego się w Wieży Braniborskiej twierdzi, że dziewięciopiętrowy budynek nie przeszkodzi naukowcom w obserwacjach. - W pobliżu stoją wyższe wieżowce, które są na dodatek wybudowane na tym samym poziomie co nasza wieża. A teren, na którym stał sklep Biedronki, leży jednak trochę niżej. Budynek na pewno nie będzie żadną większą przeszkodą dla obserwatorów nieba - mówi prof. Gil.

Prezydent Janusz Kubicki odrzucił wszystkie uwagi mieszkańców do studium dla spornego terenu. Na najbliższej sesji rady miasta o ostatecznej wersji dokumentu mają zadecydować radni. Klub radnych PiS zamierza głosować za tym, żeby dopuszczalną wysokość budynku obniżyć do dwóch kondygnacji i przeznaczyć go pod funkcje handlowe. Radni PO nie są już tak jednomyślni. - Kompromis będzie lepszym wyjściem. Myślę o pięciu kondygnacjach - mówi Adam Urbaniak, przewodniczący rady miasta. Podobnego zdania jest radny Edward Markiewicz z SLD. - Mam nadzieję, że takie rozwiązanie zadowoli i mieszkańców i inwestora - mówi.
wiadomość z Zielonej Góry
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją