Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Śledztwo nadal trwa

Do 31 lipca Prokuratura Okręgowa w Łomży przedłużyła śledztwo w sprawie niegospodarności, jakiej miał dopuścić się w miejskich inwestycjach prezydent Olsztyna Jerzy Małkowski - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka prokuratury Maria Kudyba.

Prokuratura w Łomży pod koniec kwietnia przedstawiła Małkowskiemu dwa zarzuty przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w sprawach związanych z zarządzaniem mieniem miasta.

Prokuratura czeka jeszcze na pewne dokumenty i będzie powoływać biegłego. Od jego opinii zależy, czy prezydentowi Olsztyna postawione zostaną kolejne zarzuty dotyczące niegospodarności w miejskich inwestycjach.

Na razie Małkowski podejrzany jest o wyrażenie zgody na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości w Olsztynie przy ul. Bartąskiej, a następnie szybkie wyrażenie zgody na sprzedaż tej nieruchomości. Miasto miało stracić na tej transakcji ponad 200 tys. zł.

Drugi zarzut dotyczy odraczania i zwolnienia z opłaty za użytkowanie wieczyste gruntu należącego do skarbu państwa w Olsztynie. Firmą zwolnioną z podatku był Polmozbyt. W tym przypadku miasto miało stracić 40 tys. zł.

Prokuratura Okręgowa w Łomży bada także inne sprawy gospodarcze, które radni zgłosili śledczym jako działanie Małkowskiego na szkodę miasta. Chodzi m.in. o wyrażenie przez prezydenta zgody na remont nowo wybudowanej ul. Sielskiej z użyciem tańszych i - zdaniem ekspertów - gorszych materiałów.
wiadomość z Olsztyna
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją