Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Kto się wzbogacił rządząc?

Częstochowscy rządzący pokazali, co mają w portfelach. A u wielu jest on grubszy niż przed rokiem. A skoro tak - to inwestują. Głównie w nowe samochody i nieruchomości

Czytając oświadczenia majątkowe najważniejszych osób w mieście, niezmiennie od lat można zaśpiewać: "Prezes to ma klawe życie". Najlepiej zarabiającym jest Ryszard Szczuka z LiD-u, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej "Nasza Praca". Jego roczny dochód z tego tylko źródła to 215 tys. zł brutto (co miesiąc 18 tys.). A że ma dodatkowe apanaże - np. diety radnego - zamienił volkswagena z 2001 r. na nowiutkie audi A6 i jeszcze zwiększył o 33 tys. zł swoje oszczędności.

Nieźle też jest być lekarzem. A szczególnie lekarzem-przedsiębiorcą. Zdzisław Wolski - także LiD - w minionym roku do spółki z żoną i córką kupił prawie 60-metrowe mieszkanie, a z żoną i drugą córką - gospodarstwo z ziemią, domem i budynkami. Oszczędności zmalały mu z tego powodu jedynie o 20 tys. zł. W najbliższych dniach ma w planie kupienie nowego samochodu, ale o nim zezna w przyszłorocznym oświadczeniu.

Inny lekarz Janusz Adamkiewicz (LiD) inwestuje w przyszłość. Rok temu informował w oświadczeniu, że w funduszach inwestycyjnych ma w ok. 135 tys. zł. W tegorocznym ma w nich o 79 tys. zł więcej (na inwestorskiego nosa doktora musi z podziwem spoglądać Ewa Pachura z PO, która - jak wielu Polaków - na funduszach straciła prawie 3 tys. zł).

Kolejny lekarz - Kazimierz Pankiewicz z PO - wicedyrektor szpitala na Parkitce - też chyba na ubiegły rok nie narzeka, bo stał się właścicielem pięknego saaba 9.3.

Tadeusz Wrona od lat w oświadczenie wpisuje te same dwa mieszkania i te same działki. Samochodu niezmiennie nie ma, a przynajmniej takiego, który byłby wart więcej niż 10 tys. zł. Gdy w 2002 r. walczył o prezydencki fotel, przemieszczał się mocno starym i sfatygowanym kremowym fiatem 125p. Po wyborach przesiadł się do samochodu służbowego. Co się dzieje z fiatem - nie wiadomo.

Jacek Betnarski z wiceprezydenckiej pensji zdołał odłożyć 7 tys. zł, Bogumił Sobuś - 20 tys. zł. Za to Zdzisławowi Ludwinowi oszczędności stopniały aż o 185 tys. zł. W wykazie nieruchomości nie podaje też mieszkania. Za to budowany na osiedlu Słonecznym dom jest już gotowy.

Niewielu udaje się sztuka kupienia nowego samochodu z pieniędzy ot tak wyjętych z konta. Dlatego, choć w "stajni" rady miasta wiele nowych pojazdów, to sporo też nowych kredytów. Izabela Nowak z PiS-u zamieniła w ten sposób hyundaia atos prime z 2000 r. na renault clio, zaś jej klubowy kolega, wiceprzewodniczący rady Krzysztof Sztanderski, z pieszego stał się szoferem nowego volkswagena.

Zbigniew Niesmaczny z LiD-u pozbył się w ub. roku działki wartej 50 tys. zł oraz dziewięcioletniej toyoty corolli. Kupił za to nowego forda focusa - na kredyt. Jacek Kasprzyk (LiD) spłaca nową alfę 147, na którą zamienił prawie pełnoletnie BMW. Za to Marek Balt wyciął z wykazu nexię. Samochód ma nadal, ale tak się zestarzał, że już go wpisywać nie musi. Ma wprawdzie nowy samochód, ale kupił go w tym roku, czyli poczytamy o nim w oświadczeniu za rok.

Marek Domagała jeździ czym jeździł - fordem mondeo z 2003 r. Za to ma nowy 150-metrowy dom (i stary: 200 m kw.), kredyt oraz pustki na koncie. Konrad Głębocki do spółki z żoną stał się ziemianinem, czyli ma jedną piątą działki o powierzchni 3 tys. m kw. z domem do remontu i zabudowaniami gospodarczymi.

Dwaj radni mogą się też pochwalić nową pracą zdobytą w zeszłym roku. Marcin Maranda, który dla mandatu radnego musiał zrezygnować z posady w magistracie (urlop bezpłatny) jest teraz specjalistą w MPK, bo pracy w miejskiej spółce prawo radnemu nie zakazuje. Natomiast Jacek Krawczyk z PO od grudnia jest dyrektorem biura senatora Andrzeja Szewińskiego. Jest i trzeci radny, który ma nową - a właściwie starą pracę: Stanisław Gmitruk ze Wspólnoty Samorządowej wrócił na dyrektorski fotel do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, ale dopiero w tym roku.
wiadomość z Częstochowy
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją