Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Zmiany w MZK w Toruniu

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu od 1 września zmieni rozkład jazdy autobusów 15, 22, 27, 31 i 38. Od 2 września do ukończenia prac drogowych inaczej pojadą autobusy 22, 23, 25, 29, 31, 35, 27 i 29 oraz tramwaje 1 i 4, a tramwaj nocny 1N przestanie w ogóle kursować.

Od poniedziałku autobusy nr 22 i 27 z Dworca Głównego przejadą ul. Podgórską i dojadą do pl. Armii Krajowej. Tam będą się zatrzymywać na przystanku "dziesiątki", nie będą miały natomiast przystanku przy ul. Kujawskiej. Zmiany obejmą też linię 38. W obu kierunkach na odcinku Poznańska-Andersa autobus według nowego rozkładu będzie jeździł ul. Paderewskiego i Drzymały. Zmienią się też godziny odjazdów linii 15 i 31.

Od wtorku MZK wprowadzi też zmiany czasowe, spowodowane robotami drogowymi. Do odwołania tramwaje linii 1 i 4 będą kursować tylko do pętli przy ul. Wschodniej. Nie będzie jeździł nocny tramwaj 1N. W zamian na trasę Olimpijska-Konstytucji 3 Maja - Ślaskiego - Szosa Lubicka - Wschodnia i z powrotem ulicami: Rydygiera - Szosa Lubicka - Przy Skarpie - Konstytucji 3 Maja - Olimpijska pojedzie autobus nr 54, który będzie się zatrzymywać w pobliżu przystanków tramwajowych. Przy ZDZ na ul. Wschodniej i na skrzyżowaniu ul. Rydygiera i Wschodniej pasażerowie będą mogli przesiąść się na tramwaj.

Nie muszą martwić się ci, którzy już kupili bilet miesięczny na "jedynkę" lub "czwórkę" - będą mogli bez dodatkowych opłat jeździć autobusem 54. Bilet jednorazowy skasowany w tramwaju nr 1 lub 4 będzie ważny w autobusie 54 i odwrotnie.

Zmieni się także trasa autobusów 22, 29 i 31. W kierunku osiedla Na Skarpie przejadą ul. Przy Skarpie i Konstytucji 3 Maja z pominięciem przystanków przy Obi i ul. Ślaskiego.

Autobusy 23 i 39 dojadą tylko do Dworca Wschodniego. Do centrum będzie można dostać się tramwajem nr 1, w którym na odcinku do pl. św. Katarzyny będą honorowane bilety miesięczne na linie 23 i 29 oraz skasowane w tych autobusach jednorazówki. Podobnie będzie w drugą stronę: z pl. św. Katarzyny do Dworca Wschodniego będzie można jeździć "jedynką" na bilet miesięczny na linie 23 i 39.

Z kolei autobusy 25, 35 i 37 zakończą swój bieg na pętli Rubinkowo II. Dalej do centrum będzie można dojechać "dziewiętnastką". Bilety miesięczne na te linie oraz jednorazówki skasowane w autobusach 25, 35 i 37 będą ważne w "dziewiętnastce" do pl. św. Katarzyny (dla linii nr 35 i 37) lub Dworca Wschodniego (dla linii nr 25) i odwrotnie. Pasażerowie autobusów nr 35 i 37 mogą też w obie strony bezpłatnie korzystać z tramwajów nr 1 na odcinku Wschodnia-pl. św. Katarzyny.
Wiadomość z Torunia
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją