Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Zakopane zaszczepi 12-latki przeciw wirusowi HPV

Zakopane walczy z rakiem, jako gmina w Małopolsce szczepi 12-latki przeciw wirusowi HPV, który jest odpowiedzialny m.in. za powstawanie raka szyjki macicy.

Rada miasta poparła wyłożenie pieniędzy na szczepienia . Zaszczepionych przeciw wirusowi ma być około 140 dziewczynek, które urodziły się w 1996 roku. 20 gmin w Polsce już zakupiło szczepionki dla swoich mieszkanek. Gminy w obliczu dramatycznych statystyk wykładają pieniądze na szczepienia. Na raka szyjki macicy co roku zapada ponad 3,5 tysiąca Polek. Około 2 tysiące kobiet rocznie umiera z powodu tej choroby. Rak szyjki macicy jest pierwszym nowotworem, który naukowcy określili jako niezbędny czynnik sprawczy. Jest to długotrwałe zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego- HPV. Na polskim rynku szczepionka przeciw czterem typom wirusa HPV (6, 11, 16 i 18) pojawiła się już w listopadzie 2006 roku. Samo zakażenie nie musi prowadzić do zmian chorobowych, bez obecności wirusa HPV rak szyjki macicy się nie rozwinie. Regularne poddawanie się badaniom cytologicznym jest jedynym sposobem na wykrycie zmian przedrakowych w obrębie szyjki macicy i nowotworu we wczesnym stadium. Wczesne wykrycie zmian daje szansę całkowitego wyleczenia, dlatego badania cytologiczne warto robić co roku, a najrzadziej co trzy lata.
Wiadomość z Zakopanego
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją