Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Potrzebne tysiące guzików

Jedną z konkurencji paraolimpiady, która w najbliższą sobotę odbędzie się na stadionie w Wieprzu ma być szukanie guzików w basenie z piaskiem. Choć mieszkańcy miejscowości opróżnili już szuflady, guzików ciągle jest zbyt mało.

Paraolimpiada organizowana przez Stowarzyszenie Dzieci Serc z miejscowości Radziechowy-Wieprz na Żywiecczyźnie odbędzie się już po raz 9. To jedna z najpopularniejszych w regionie imprez dla niepełnosprawnych dzieci, do organizatorów codziennie przychodzą dziesiątki zgłoszeń. W paraolimpiadzie biorą co roku udział nawet takie dzieci, które na co dzień z powodu kalectwa czy choroby nie wychodzą z domu. Konkurencje dostosowane są do uczestników, a każde chore dziecko ma podczas zawodów pomocnika - zdrowego rówieśnika.

Co roku zawody odbywają się w innej konwencji. Była już np. paraolimpiada indiańska, a tegoroczną zaplanowano jako "Spotkanie z Panem Kleksem". Konkurencje będą związane z tematyką popularnych książek Jana Brzechwy oraz jego wierszy. W książkach o Panu Kleksie bardzo ważną rolę pełni guzik z czarodziejskiej czapki doktora Paj-Chi-Wo. Dlatego organizatorzy wymyślili, że jedną z konkurencji będzie poszukiwanie guzików w basenie z piaskiem.

- Po naszym apelu mieszkańcy opróżnili już szuflady z niepotrzebnych guzików i przynieśli je do nas. Okazuje się jednak, że ciągle mamy ich za mało. Prosimy, kto tylko może, niech podzieli się z nami guzikami - apeluje Jadwiga Klimonda, szefowa Stowarzyszenia Dzieci Serc.

By dzieci mogły wystartować w zaplanowanej konkurencji, potrzebne są tysiące guzików. Jeśli ktoś może podzielić się guzikami z organizatorami paraolimpiady, proszony jest o kontakt ze stowarzyszeniem. E-mail: dzieciserc@o2.pl.
Wiadomość z Bielsko-Białej
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją