Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Za pączki i rybki... grozi 10 lat więzienia

10 mężczyzn podejrzanych o posiadanie i handel narkotykami zatrzymali policjanci Centralnego Biura Śledczego wspólnie z kryminalnymi z Kielc. W akcji brało udział 80 policjantów. Był to kolejny cios wymierzony w dilerów narkotyków. Łącznie, w tej sprawie prowadzonej od kilku miesięcy, zatrzymanych zostało 41 osób zaangażowanych w ten proceder. Członkowie zatrzymanej grupy posługiwali się bronią palną.

To kolejne bardzo precyzyjne uderzenie policjantów Centralnego Biura Śledczego w środowisko dealerów narkotykowych. Wczoraj z samego rana blisko 80 policjantów CBŚ wspieranych przez świętokrzyskich kryminalnych weszło jednocześnie do 14 mieszkań. Przestępcy byli kompletnie zaskoczeni. Są to mężczyźni w wieku od 19 do 30 lat, mieszkańcy województw świętokrzyskiego i łódzkiego.

Z ustaleń policjantów wynika, że zatrzymani mężczyźni tworzyli grupę przestępczą zaopatrującą się w hurtowe ilości narkotyków poza terenem województwa świętokrzyskiego. Jej członkowie oferowali do sprzedaży marihuanę, amfetaminę, kokainę oraz tabletki ekstazy.

Bardzo często, by zwiększyć objętość sprzedawanych "działek", przestępcy "wypełniali" je innymi substancjami. Były to różnego rodzaju leki zakupione w aptekach, które po rozkruszeniu dodawane były do narkotyków. Taka mieszanka różnych substancji chemicznych mogła być bardzo groźna dla życia i zdrowia zażywających je osób .

Przeprowadzona akcja policyjna możliwa była między innymi dzięki wyjaśnieniom złożonym przez zatrzymanych wcześniej dwóch członków tej grupy. Ci skruszeni przestępcy wyjaśnili policjantom w jaki sposób przewozili i ukrywali narkotyki. Często, by zakamuflować cały proceder zmieniali nazwy przewożonych środków. Na przykład tabletki ekstazy nazywali "pączkami", a amfetaminę "Bogdanem" i "rybką" – co miało prawdopodobnie związek z nieprzyjemnym zapachem narkotyku.

Dzisiaj wszyscy mężczyźni są doprowadzani do prokuratury. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci przewidują kolejne zatrzymania.
Wiadomość z Kielc
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją