Miastownik Miasta Reklama Newsomania Kontakt
Next
mapka


       To serwis 335 stron miejskich, powiązanych ze sobą zależnościami terytorialnym. W każdym z serwisów znajdziesz informacje lokalne i regionalne ze wszystkich dziedzin życia:miastownik

Miastownik.pl to grupa powiązanych ze sobą stron wszystkich miast powiatowych w Polsce. Celem projektu jest stworzenie portali miejskich dla aktywnych internautów, gdzie użytkownicy znajdą najnowsze wiadomości z miasta, regionu i całego kraju, sprawdzą zbliżające się wydarzenia, poszukają pracy.
informuj

Chcemy dać szansę, wszystkim aktywnym ludziom, tworzenia każdego z serwisów oddzielnie. Wrzucania informacji o nadchodzących wydarzeniach, interesujących miejscach, a także komentowania wszystkich informacji, wydarzeń i opinii. Udostępniamy dział darmowych ogłoszeń. Oddajemy w Wasze ręce bazę firm i forum. Liczymy na to, że z pomocą Internautów każdy serwis będzie ewoluował i stanie się wyjątkowym narzędziem informacyjno – rozrywkowym.
reklama

Next
Spacer


news

Międzynarodowy dzień dziecka zaginionego

Każdego roku policja odnotowuje kilka przypadków zaginięć dzieci i nastolatków. Większość z nich udaje się odnaleźć po kilku godzinach lub dniach. Mimo że każde zaginięcie traktowane jest przez Policjantów priorytetowo, to niestety zdarzają się przypadki, że dziecko pozostaje nieodnalezione. Właśnie z tego powodu, 25 maja obchodzony jest jako Międzynarodowy Dzień Dziecka Zaginionego. Ma on na celu zwrócenie uwagi na ten, jakże poważny, problem. Światowym symbolem pamięci o zaginionym dziecku i wyrazem solidarności z jego rodzicami jest kwiat niezapominajki.

Scenariusz zaginięcia dziecka może być bardzo różny. Najczęściej zdarza się, że dziecko nie wraca do domu o ustalonej wcześniej z rodzicami godzinie. W takiej sytuacji rodzice zwykle sprawdzają miejsca, w których może przebywać ich pociecha. Czasami niestety, zdarza się, że dziecka nie ma w żadnym, ze znanych rodzicom miejsc. Wówczas bardzo ważne jest jak najszybsze zgłoszenie zaginięcia dziecka. Funkcjonariusze Policji po takim sygnale organizują natychmiastowe poszukiwania. Angażowane są wszystkie dostępne siły i środki. Policjanci przeprowadzają szczegółowe rozmowy z osobami, które jako ostatnie miały kontakt z dzieckiem. Podczas wszystkich czynności poszukiwawczych policja pozostaje w stałym kontakcie z rodzicami bądź opiekunami dziecka. Pamiętajmy, że zawiadomienie musi przyjąć każdy dyżurny jednostki Policji.

Udając się do jednostki Policji należy zabrać ze sobą jak najbardziej aktualne zdjęcie zaginionego dziecka. Policjant zapyta także między innymi o:

- pełne dane personalne zaginionego dziecka

- cechy wyglądu zewnętrznego z uwzględnieniem znaków szczególnych;

- opis ubioru;

- opis przedmiotów posiadanych przez dziecko w czasie zaginięcia;

- możliwe miejsce oraz okoliczności zaginięcia;

- prawdopodobną przyczynę zaginięcia, chodzi o sytuację rodzinną, szkolną;

- adresy osób i instytucji, do których dziecko mogło się udać;

- rodzaj i zakres czynności poszukiwawczych podjętych dotychczas przez rodzinę i znajomych;

Pamiętajmy, że czasami wystarczy skorzystać z kilku rad, by zminimalizować niebezpieczeństwo zaginięcia dziecka. Oto niektóre z nich:

- do 10-go roku życia nie powinniśmy zostawiać dziecka samego w domu;

- w domu, w widocznym miejscu, powinna wisieć kartka z numerami telefonów do krewnych, zaufanych sąsiadów oraz do Policji. Dziecko powinno wiedzieć, że może dzwonić pod te numery zawsze, gdy czuje się zagrożone;

- nauczmy dziecko, że kiedy jest samo w domu i ktoś puka do drzwi, nie może ich nikomu otwierać;

- nie zostawiajmy dziecka w wózku nawet na chwilę bez opieki

- jak najwcześniej nauczmy dziecko jego imienia oraz nazwiska;

- pamiętajmy, że wyglądanie przez okno raz na kilka minut nie gwarantuje dziecku bezpieczeństwa na podwórku;

- nauczmy dziecko aby pod żadnym pozorem nie wsiadało do obcego samochodu oraz aby nigdy od nikogo obcego nie przyjmowało słodyczy i innych prezentów.

TYLKO UCZĄC DZIECKA ZASAD BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA SIĘ MOŻEMY OCHRONIĆ JE PRZED NIEBEZPIECZEŃSTWEM !!!

Wiadomość z Kielc
polityka prywatnosci
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją